V Česku došlo vďaka migrácii k nárastu obyvateľstva

Ilustračná snímka Foto: TASR - Martin Baumann

Praha 11. septembra (TASR) - Počet obyvateľov Českej republiky narástol v prvom polroku tohto kalendárneho roka o 9243 osôb na súčasných 10.580.543 obyvateľov. Nárast obyvateľstva v Česku sa udial v dôsledku zahraničnej migrácie. Informoval o tom dnes spravodajský server Novinky.cz, ktorý sa vo svojom článku odvolal na oznámenie Českého štatistického úradu (ČSÚ).

Zo zahraničia prišlo do Českej republiky 22.590 osôb pochádzajúcich prevažne z Ukrajiny, zo Slovenska a z Vietnamu. Naopak, z Česka odišlo 11.088 ľudí.

Od januára do júna zaevidovali príslušné úrady na území Českej republiky 55.528 narodených detí a v rovnakom časovom úseku 57.787 úmrtí.

"Počet zomrelých bol najvyšší za toto obdobie od roku 1996, pričom rekordný bol počet úmrtí v mesiaci január (12.300),"
konštatovali podľa Noviniek.cz českí štatistickí odborníci, ktorí vyššiu úmrtnosť pripísali najmä epidemiologickej situácii na začiatku tohto roka.

V prvom polroku sa podľa informácií Noviniek.cz uskutočnilo 18.800 sobášov. Podiel detí narodených mimo manželských zväzok narástol na 49 percent.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.