Obvinili Bratislavčana, ktorý nahlásil bombu na hlavnej stanici

Hlavná stanica, archívne foto Foto: TASR – Štefan Puškáš

Bratislava 12. septembra (TASR) – Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva policajného zboru (OR PZ) v Bratislave I vzniesol na základe zabezpečenej dôkaznej situácie obvinenie z prečinu šírenia poplašnej správy 28-ročnému Zdenovi O. z Bratislavy. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) Lucia Mihalíková.

"Obvinený mal podľa doterajších informácií v nedeľu (10.9.) v čase krátko pred 12.28 h oznámiť na tiesňovú linku polície 158, že na hlavnej vlakovej stanici v Bratislave je bomba. Za účelom preverenia hodnovernosti tohto oznámenia priestory hlavnej železničnej stanice v Bratislave na Námestí Franza Liszta prehľadali policajti so psom vycvičeným na vyhľadávanie výbušnín. Vykonanou prehliadkou sa prítomnosť bomby na stanici nepotvrdila," uviedla Mihalíková.

Policajti odboru kriminálnej polície OR PZ podľa jej slov muža dôvodne podozrivého z nahlásenia nepravdivej správy zakrátko vypátrali a eskortovali na príslušné policajné oddelenie. Po vykonaní všetkých potrebných úkonov a vznesení obvinenia ho umiestnili do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ PZ zároveň spracoval pre prokurátora podnet k podaniu návrhu na vzatie obvineného do väzby.

"Za vedomé oznámenie nepravdivej poplašnej správy PZ a spôsobenie nebezpečenstva vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva, hrozí obvinenému v prípade preukázania viny v súlade s Trestným zákonom trest odňatia slobody na jeden až päť rokov," dodala hovorkyňa KR PZ.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.