Žilina investovala do rekonštrukcie Detských jaslí 85.000 eur

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Žilina 11. septembra (TASR) – Hlavnú kuchyňu, tri výdajne stravy, hlavný vchod do budovy a vzduchotechniku zrekonštruovalo mesto Žilina v Detských jasliach na Veľkej okružnej.

Podľa vedúcej jaslí Ľubice Hajdukovej si druhá etapa rekonštrukcie vyžiadala investíciu 85.000 eur. "Hlavná kuchyňa sa rozširovala a je úplne nanovo vybavená spotrebičmi. Robili sa výdajne stravy na každom oddelení a prerábala sa vzduchotechnika. Pritom sa ešte omaľovali chodby aj všetky miestnosti, kde sa robili rekonštrukčné práce," informovala Hajduková.

Primátor Žiliny Igor Choma zdôraznil, že zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta rekonštruujú podľa finančných možností. "Optimálne by bolo, keby sa to urobilo vždy kompletne celé. Ale musíme to robiť po častiach - ako sú financie, tak postupujeme ďalej. Aj tu ešte budeme musieť dorobiť toalety, fasádu, záhradu, plot. To je otázka budúceho, možno ďalšieho roka. V každom prípade, ja si predstavujem, že o tri roky budú jasličky také, ako majú byť," povedal Choma.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.