Trasa migrantov sa posúva: Prichádzajú už aj cez Rumunsko a Ukrajinu

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Budapešť 11. septembra (TASR) - Čoraz viac migrantov sa pokúša na územie Maďarska dostať ilegálne už aj cez rumunsko-maďarské a ukrajinsko-maďarské hranice. Podľa dnešnej informácie agentúry MTI minulý týždeň na uvedenom úseku hraníc zadržali maďarské orgány 120 migrantov.

Celkový počet zadržaných ilegálnych migrantov na maďarskom území v danom období dosiahol podľa webového servera police.hu celkovo 231. Pre podozrenie z prevádzačstva začala polícia trestne stíhať dvoch podozrivých.

Ilegálnych migrantov odviedli policajti k tzv. dočasným bezpečnostným hraničným bránam, ktoré vybudovali ako súčasť hraničných zábran na maďarsko-srbskom hraničnom úseku. Práve srbsko-maďarský úsek bol doposiaľ pod najväčším tlakom masovej migrácie.

Maďarským orgánom umožňuje zadržaných ilegálnych migrantov vrátiť na hranice krízový stav súvisiaci s masovou migráciou, ktorej platnosť vzhľadom na vývoj migrácie a teroristickej hrozby v Európe vláda 30. augusta predĺžila až do 7. marca 2018.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.