Hudobná jeseň v Nitre ponúkne vážnu hudbu i gitarový festival

Ilustračná snímka Foto: FOTO TASR - Vladimír Benko

Nitra 14. septembra (TASR) – Sériu koncertov vážnej hudby ponúkne milovníkom umenia aj tento rok Nitrianska hudobná jeseň. Pravidelné podujatie sa koná už po 12. raz, jeho súčasťou je gitarový festival Cithara Aediculae. Počas koncertných večerov v nitrianskej Synagóge vystúpia domáci aj zahraniční umelci.

Na otváracom koncerte Nitrianskej hudobnej jesene sa 5. októbra predstaví Slovenský komorný orchester, ktorý pod umeleckým vedením Ewalda Danela zahrá diela A. Vivaldiho, J. A. Bendu a P. I. Čajkovského. "Na druhom koncerte 8. októbra zaznie viola Martina Rumana, klavír Aleny Hučkovej a violončelo Lukáša Poláka z Čiech, ktorí zahrajú diela L. van Beethovena i J. Brahmsa. České zoskupenie Ensemble Lumineux uvedie diela zahraničných i českých skladateľov na koncerte 12. októbra," uviedla Ľudmila Synaková z Mestského úradu v Nitre.

Ako doplnila, nitrianskemu publiku sa predstaví aj český komorný súbor Kinsky Trio Prague, ktoré svoj koncert odohrá 15. októbra. Posledný vystúpenie tohtoročnej Nitrianskej hudobnej jesene sa bude konať 22. októbra. Svoj Projekt Elgar na ňom predstavia Mucha Quartet s Komorným orchestrom ZOE a harfistkou Máriou Kmeťovou.

Súčasťou podujatia bude aj 34. ročník medzinárodného festivalu klasickej gitarovej hudby Cithara Aediculae 2017 i. m. Pavol Sika, ktorý sa bude konať od 19. do 21. októbra. "Počas trvania gitarového festivalu budú prebiehať v Súkromnom konzervatóriu v Nitre gitarové workshopy. Ich cieľom je zdokonaliť účastníkov v hre na gitare, ale aj spoznať hudbu významných skladateľov," doplnila Synaková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.