BURZA: Na Wall Street sa vo štvrtok opäť prelamovali rekordy

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

New York 15. septembra (TASR) - Na Wall Street sa vo štvrtok (14.9.) začalo nové kolo prelamovania rekordov. Počas obchodovania stanovili nové maximá kľúčový americký index Dow Jones Industrial rovnako ako širší index S&P 500. Akciový trh aktuálne profituje napríklad z nádejí na skorú daňovú reformu v USA.

Kľúčový index Dow Jones Industrial si vo štvrtok pripísal 0,20 % a uzavrel na úrovni 22.203,48 bodu. Počas obchodovania sa dostal až na nový rekord 22.216 bodov. Širší index S&P 500 uzavrel štvrtkové obchodovanie so stratou 0,11 % na 2495,62 bodu, keď predtým takisto stanovil nové historické maximum. Technologický index Nasdaq 100 klesol o 0,59 % na 5968,82 bodu.

Výraznejším nárastom kurzov zabránili aktuálne údaje z ekonomiky USA, ktoré podporujú očakávania ďalšieho zvýšenia úrokových sadzieb. Počet nových žiadostí o podporu v USA v uplynulom týždni prekvapivo klesol, zatiaľ čo analytici počítali s miernym nárastom. Navyše sa z dôvodu zdraženia energií zrýchlilo tempo rastu spotrebiteľských cien, ktoré sa blíži inflačnému cieľu americkej centrálnej banky Fed.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.