Merkelová chce zvýšiť ekonomický tlak na Turecko

Angela Merkelová, archívne foto. Foto: TASR/AP

Berlín 16. septembra (TASR) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová chce zvýšiť ekonomický tlak na Turecko s cieľom napomôcť k prepusteniu nemeckých občanov, ktorí sú tam zadržiavaní, informovali dnes podľa agentúry DPA miestne médiá.

"Musíme obmedziť našu ekonomickú spoluprácu s Tureckom a preskúmať projekty," povedala Merkelová, ako ju citovali noviny Passauer Neue Presse.

Skutočnosť, že v Turecku je v súčasnosti uväznených niekoľko občanov Nemecka, označila kancelárka za hanebnú.

"Zadržaným (občanom) v Turecku poskytujeme konzulárnu pomoc, ako len najlepšie dokážeme - avšak, bohužiaľ, Turecko to v niekoľkých prípadoch sťažuje," konštatovala Merkelová.

Opozičný poslanec Cem Özdemir, šéf strany Zelených, vyzval už tiež na ďalší ekonomický tlak na Ankaru a na tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Vo vyšetrovacej väzbe kvôli obvineniam súvisiacim s terorizmom sa v tureckých väzniciach momentálne nachádza niekoľko nemeckých občanov - vrátane dvoch novinárov a jedného ľudskoprávneho aktivistu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.