VIDEO:Príčinou nehody pri Šahách je asi prejdenie auta do protismeru

Na ceste I/66 pri Šahách smerom na Zvolen sa v nedeľu 17. septembra 2017 podvečer zrazilo auto s poľským autobusom, pri nehode zahynuli štyri osoby. Na snímke záchranári sú pred vrakom osobného auta. Foto: FOTO TASR - KR PZ v Nitre

Šahy 18. septembra (TASR) - Pravdepodobnou príčinou tragickej dopravnej nehody, ktorá sa stala v nedeľu 17. septembra medzi Šahami a obcou Hrkovce na ceste I/66 krátko po 17.00 h a vyžiadala si štyri ľudské životy, je, že vodič osobného vozidla prešiel do protismeru. TASR o tom informovala nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Podľa jej ďalších slov 24-ročný vodič Seatu Cordoba v smere Hrkovce-Šahy, za zníženej viditeľnosti počas hustého dažďa, na rovnom úseku vozovky z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismernej časti cesty v čase, keď tam práve prechádzal poľský zájazdový autobus. "Následne došlo k zrážke, po ktorej sa osobné motorové vozidlo zdeformovalo, začalo horieť a odhodilo ho naspäť do pravého jazdného pruhu. Tam ostalo skrížené. Pri náraze sa poškodili pedále autobusu, preto v jazde pokračoval samovoľne a skončil v pravom jazdnom pruhu, skrížený cez stredovú čiaru v smere jeho jazdy," povedala Čuháková.

Na ceste I/66 pri Šahách smerom na Zvolen sa v nedeľu 17. septembra 2017 podvečer zrazilo auto s poľským autobusom, pri nehode zahynuli štyri osoby. Na snímke poškodený autobus. Foto: FOTO TASR - KR PZ v Nitre

Pri nehode zahynula celá osádka osobného motorového vozidla, okrem mladého vodiča aj jeho 27-ročná manželka a dve deti vo veku tri a päť rokov. "Alkohol v dychu 48-ročného vodiča autobusu policajti nezistili, v krvi nebohého vodiča bude prípadná prítomnosť alkoholu zisťovaná pri pitve. Na vozidlách vznikla škoda približne 12.000 eur. Policajná vyšetrovateľka začala v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci pre trestný čin ublíženia na zdraví. Okolnosti dopravnej nehody, ako aj jej príčina a miera zavinenia, sú predmetom vyšetrovania," ukončila nitrianska krajská policajná hovorkyňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.