Spartak Trnava vyhral 1. kolo majstrovstiev SR v rugby

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Piešťany 19. septembra (TASR) - V Piešťanoch sa uplynulý týždeň uskutočnilo 1. kolo majstrovstiev SR v rugby 7's – Memoriálu Tonyho Puverle. Víťazmi jediného jesenného podujatia slovenského šampionátu v olympijskej disciplíne sa stali hráči Spartaku Trnava.

Na turnaji sa zúčastnilo päť slovenských družstiev – 1. RC Slovan Bratislava, RC Spartak Trnava, RC Žilina Bears, RUC Piešťany a RK Bratislava. Turnajom, na ktorom každý tím odohral štyri zápasy, prešiel bez jedinej prehry trnavský Spartak. Potvrdil tak predsezónne ambície sústrediť sa na titul v 7's šampionáte. Bratislavský Slovan zaznamenal v úvodnom kole jednu prehru a to v derby so Spartakom Trnava. Žilina obsadila tretie miesto v tabuľke. Domáce Piešťany sa umiestnili na 4. mieste.

Pred výkopom prvého zápasu sa odohral aj miniturnaj detí vo vekových kategóriách U8 a U12 a za účasti troch slovenských rugbyových miest.

Ďalší turnaj slovenského sedmičkového šampionátu sa uskutoční v jarnej časti sezóny 2017/18.

Poradie na turnaji a zároveň po 1. kole MSR v rugby 7's - Memoriálu Tonyho Puverle:

1. RC Spartak Trnava - 20 b
2. 1. RC Slovan Bratislava - 13
3. RC Žilina Bears - 9
4. RUC Piešťany - 6
5. RK Bratislava - 2

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.