Vodiči, zbystrite pozornosť: Tunel Bôrik pri Svite od dnes uzavrú

Tunel Bôrik Foto: TASR/Lukáš Furcoň

Svit 22. septembra (TASR) – Od dnešného večera do pondelka 25. septembra bude uzavretá diaľnica D1 Mengusovce – Jánovce, a to v úseku od 314,750 km po 323 km, vrátane tunela Bôrik. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) začína s pravidelnou jesennou údržbou a kontrolou tunelov. Informovala o tom hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Ľavú tunelovú rúru uzavrú dnes od 20.00 h, NDS od 22.00 h uzavrie aj pravú rúru, pričom motoristickej verejnosti ich sprístupnia opäť v pondelok 25. septembra od 14.00 h.

"V tuneloch Sitina, Branisko, Bôrik, Šibenik, Horelica, Svrčinovec a Poľana vyčistíme ostenia tunelov, stropné konštrukcie, chodníky, vozovku, drenáž a kanalizačnú sieť aj štrbinovú kanalizáciu. Ošetria sa tiež nerezové súčasti dverí, SOS kabíny a osvetlenie," vymenovala Michalová. Ako ďalej doplnila, NDS v tuneloch skontroluje i tlak v požiarnych hadiciach a hydrantoch, prečistí ventiláciu, opraví stavebné objekty tunelov a urobí servis na technologických objektoch tunelov.

Doprava pod Tatrami bude presmerovaná na cestu vedúcu cez podtatranské mesto Svit.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.