Dôvera francúzskych podnikateľov z výrobného sektora klesla

Výrobné priestory. Ilustračná snímka. Foto: TASR/Simona Ivančáková

Paríž 26. septembra (TASR) - Dôvera francúzskych podnikateľov z výrobného sektora v ekonomiku sa v septembri mierne znížila. Ukázal to najnovší prieskum štatistického úradu Insee.

Z výsledkov prieskumu vyplýva, že index podnikateľského sentimentu vo výrobnom sektore vo Francúzsku v septembri klesol na 110 bodov zo 111 bodov v auguste. Analytici pritom predpokladali, že zostane na úrovni 111 bodov. Augustová hodnota indexu bola najvyššia od decembra 2007.

Francúzski priemyselníci však zostávajú optimistami. Svedčí o tom rast čiastkového indexu očakávanej produkcie francúzskeho priemyslu ako celku na 23 bodov v septembri z augustových 20 bodov, čo je jeho najvyššia úroveň od októbra 2000.

A aj v prípade vlastných firiem sú podnikatelia optimistami, keďže čiastkový index očakávanej "osobnej produkcie" sa v sledovanom období zvýšil na 18 zo 14 bodov.

Celkový index podnikateľskej dôvery z oboch kľúčových sektorov - služieb aj výroby - vo Francúzsku sa v septembri nezmenil a zostal na augustovej úrovni 109 bodov po štyroch mesiacoch vytrvalého rastu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.