Čecha odsúdili za hádzanie fliaš a kameňov do policajtov v Hamburgu

Na ilustračnej snímke nemeckí policajti kráčajú okolo horiacej barikády odporcov summitu krajín G20 v nemeckom Hamburgu v noci v piatok 7. júla 2017. Foto: TASR/AP

Hamburg 26. septembra (TASR) - Za hádzanie fliaš a kameňov na policajtov na masových protestoch počas júlového summitu skupiny G20 v Hamburgu odsúdil dnes tamojší súd 29-ročného Čecha na 1,5 roka odňatia slobody podmienečne. Muža, ktorý strávil vo vyšetrovacej väzbe takmer tri mesiace, prepustia na základe nariadenia súdu na slobodu, informoval Severonemecký rozhlas (NDR).

Obžalovaný sa priznal, že večer 7. júla hodil dve fľaše a päť kameňov na príslušníkov nemeckej polície. Podľa jeho vyhlásenia, ktoré prečítal jeho právny zástupca, sa k tomu nechal strhnúť agresívnou atmosférou, ktorá panovala medzi policajtmi a demonštrantami.

Súd uznal barmana z Prahy vinným z vážneho narušenia verejného poriadku, pokusu o nebezpečné ublíženie na zdraví a útoku na policajtov. Obžalovaný musí zaplatiť kauciu 1600 eur a umožniť odobratie vzorky DNA.

Napriek tomu, že policajt v civile v procese vypovedal, že Čechom hodené predmety trikrát trafili cieľ, súdu sa nepodarilo overiť, či niekoho zranili.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.