V Leviciach sa začínajú bezplatné prehliadky mesta so sprievodcom

Ilustračné foto. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Levice 28. septembra (TASR) - V Leviciach sa v rámci Svetového dňa cestovného ruchu oddnes začína cyklus troch bezplatných prehliadok miestnych kultúrnych pamiatok a samotného mesta. Ako TASR informoval Denis Marosy, výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Tekov, ktorá podujatie organizuje spolu s mestom Levice, cyklus sa začína dnes o 16.30 h pred Levickou informačnou agentúrou.

Sprievodcovia predstavia históriu mesta v troch programoch, zameraných na tri dôležité historické fakty a črty mesta. "Prvý je zameraný na spoznávanie príbehu významnej rodiny Schoeller a jej prínos v rozvoji nielen mesta, ale aj regiónu. Návštevníci si budú môcť prejsť všetky miesta a budovy spojené s touto rodinou," povedal Marosy.

Druhý program bude zameraný na spoznávanie levických kostolov, do niektorých sprievodca aj umožní vstup a predstaví najzaujímavejšie prvky kostola. "Tretí program je zameraný na prehliadku Levického hradu a pátranie po starých hradbách. Sprievodca objasní etapy výstavby opevnenia hradu, návštevníci budú objavovať skryté zákulisia hradu a dozvedia sa mnoho ďalších informácií," dodal výkonný riaditeľ OOCR Tekov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.