Štvrtý ročník basketbalovej SBL s novinkami, Mičuda:Teším sa na zápasy

Na snímke riaditeľ Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) Peter Mičuda . Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 28. septembra (TASR) – S viacerými novinkami vstupuje do štvrtého ročníka fungovania Eurovia Slovenská basketbalová liga (SBL). Na štvrtkovej tlačovej konferencii o nich informoval riaditeľ súťaže Peter Mičuda. Zrejme najvýraznejšou zmenou je počet účastníkov, ktorý sa oproti predchádzajúcemu ročníku znížil z jedenásť na desať. Zo súťaže sa odhlásili Nitra a Lučenec, nováčikom je víťaz prvej ligy zo sezóny 2016/17 - PP & TV Raj Žilina.

"Nie som rád, že sa nám znížil počet tímov v Eurovia SBL, ale na druhej strane je párny počet lepším variantom. Prípravy na ligu vrcholia a už predsezónne výsledky napovedajú, že môžeme opäť očakávať vyrovnanú sezónu. Tipovať finalistov by v tejto chvíli bolo veľmi odvážne. Teším sa na zápasy a verím, že fanúšikovia si nájdu cestu do hál v takom hojnom počte, ako tomu bolo v minulej sezóne," povedal Mičuda pre TASR.

Základná časť sa opäť bude hrať štvorkolovým systémom – dvakrát doma a dvakrát vonku. Sezónu čaká aj niekoľko prestávok, v novembri a februári to bude v dôsledku reprezentačných stretnutí. Tesne pred vianočnými sviatkami, 18. decembra by sa mal po ročnej prestávke vrátiť All Star zápas. V polovici februára (15. – 17.2.2018) sa uskutoční Final Eight turnaj Slovenského pohára. "Dá sa povedať, že na slovenské pomery je počet desať mužstiev ideálny. Hrací systém máme nastavený tak, aby bolo aj vzhľadom na asociačné termíny, odohraných dostatočný počet zápasov. Je dobré, že sa do kalendára dostáva po roku aj All Star zápas a môžeme sa tešiť aj na prvý vrchol sezóny – Slovenský pohár," odprezentoval Mičuda svoj názor.

Okrem ligových zápasov si basketbaloví fanúšikovia môžu pozrieť aj medzinárodnú konfrontáciu. Na tri tímy – Komárno, Levice a Prievidza, čaká boj v Helios Alpsko-jadranskom pohári. "Napriek tomu, že v tomto roku nemáme účastníka v pohárovej Európe v súťažiach FIBA, je dobré, že sa až tri tímy prihlásili do Helios Alpsko–jadranského pohára. Po minuloročnom víťazstve Komárna, kde sa potvrdila dobrá úroveň SBL aj v porovnaní so susednými krajinami, bude zaujímavé sledovať účinkovanie aj v tomto ročníku. Už prvé dva výsledky ukázali, že naši zástupcovia budú opäť bojovať o popredné umiestnenie," myslí si riaditeľ SBL.

Generálnym sponzorom súťaže zostáva aj naďalej spoločnosť Eurovia. Novinkou je, že všetky stretnutia v sezóne 2017/18 odvysiela internetová televízia Huste.sk. Liga tiež odmení najlepších hráčov počas jednotlivých mesiacov v rámci "PEAK hráč mesiaca". Nová sezóna Eurovia SBL štartuje úvodným kolom základnej časti 30. septembra, víťaza sezóny 2017/18 spoznajú fanúšikovia najneskôr 19. mája 2018.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.