Do súťaže Zem spieva sa hlásia aj jednotlivci a skupiny zo zahraničia

Na archívnej snímke moderátori šou Zem spieva zľava Marek Koleno, Dominika Zeleníková a Daniel ´Sorizzo´ Kis z hudobného zoskupenia S hudbou vesmírnou. Foto: TASR - Dano Veselský

Bratislava 28. septembra (TASR) - Na kastingy druhej série šou Zem spieva sa prihlásili aj jednotlivci a skupiny zo zahraničia. Súťaž je určená pre všetkých, ktorí prezentujú folklór Slovenska na inej ako profesionálnej úrovni. 

„RTVS považuje projekt Zem spieva za jednu zo svojich kľúčových aktivít v najbližšom období. Vytvorením tohto unikátneho typu programu RTVS dokonale napĺňa svoje verejnoprávne postavenie, dokáže nielen oživovať folklórne tradície, ale aj vzbudzovať vášne pri ich predvádzaní a zaujať mimoriadne širokú skupinu divákov," priblížil generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Na kastingy sa dá prihlásiť do 14. októbra. Prvý z nich sa uskutoční 8. októbra v Múzeu slovenskej dediny v Martine a druhý 15. októbra v Ľubovnianskom skanzene v Starej Ľubovni. Odborná porota na kastingoch vyberie 63 jednotlivcov, umeleckých skupín a súborov, ktorí sa predstavia v siedmich štúdiových kolách.

TASR informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.