BSK uzavrie memorandum o spolupráci so spoločnosťou Slovnaft

Ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 29. septembra (TASR) – K ďalšiemu rozvoju Strednej odbornej školy chemickej (SOŠCH) v bratislavskom Vlčom hrdle a efektívnej výchove absolventov schopných uplatniť sa na pracovnom trhu má prispieť užšia spolupráca medzi Bratislavským samosprávnym krajom (BSK) a spoločnosťou Slovnaft. Memorandum o spolupráci dnes schválili krajskí poslanci na rokovaní Zastupiteľstva BSK.

"Cieľom memoranda je prehĺbiť vzájomnú spoluprácu a väzby v oblasti odborného vzdelávania a prípravy. Spoločným záujmom je efektívna spolupráca a podpora rozvoja teoretických vedomostí a praktických zručností žiakov SOŠ," uviedla predkladateľka projektu, podpredsedníčka BSK Alžbeta Ožvaldová. Memorandum identifikuje spoluprácu i v oblasti propagácie odborného vzdelávania, náboru žiakov základných škôl i tvorby školských vzdelávacích programov.

SOŠ, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, so spoločnosťou Slovnaft od roku 2007 spolupracuje pri príprave žiakov, napríklad aj v odbore chemik operátor, ktorý je v zozname študijných a učebných odborov s nedostatočným počtom absolventov pre potreby trhu práce.

Riaditeľka SOŠ Silvia Loffayová si od memoranda, ako potvrdenia už fungujúcej spolupráce, sľubuje zvýšený záujem žiakov o štúdium zamestnávateľmi žiadaného odboru. Ako ozrejmila, benefitom pre žiakov zo strany spoločnosti je program starostlivosti počas celého štúdia týkajúci sa ubytovania, stravovania i dopravy. Škole zasa pomáha spoločnosť s materiálno-technickým vybavením i odbornou prípravou. V prvých dvoch ročníkoch pripravuje žiakov na prax škola, v posledných dvoch ročníkoch spoločnosť Slovnaft, ktorá im ponúka aj možnosť zamestnania po škole, uviedla riaditeľka.

Vzťah školy, samosprávneho kraja i Slovnaftu ocenili aj poslanci. "To je presne cesta, ako by mali podniky spolupracovať s našimi školami," uviedol poslanec Lukáš Pokorný (KDH). "Takáto spolupráca je príkladom vytvárania systémových predpokladov, aby žiaci našich škôl mali čo najväčšiu šancu sa uplatniť na trhu práce," povedal poslanec Pavol Baxa (KDH).

SOŠ chemická v Bratislave funguje od 1.9.2016 ako Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť technickej a aplikovanej chémie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.