Lukáš zo Žiaru nad Hronom sa nevrátil domov, pátra po ňom aj vrtuľník

Na policajnej foto nezvestný Lukáš Fúska zo Žiaru nad Hronom Foto: TASR - KR PZ v Banskej Bystrici

Žiar nad Hronom 2. októbra (TASR) - Desiatky policajtov, hasičov i dobrovoľníkov pátrajú od nedeľného večera (1.10.) po 17-ročnom Lukášovi Fúskovi zo Žiaru nad Hronom, ktorý sa nevrátil domov. Dnes dopoludnia bude pri jeho hľadaní pomáhať aj vrtuľník letky ministerstva vnútra.

"Nezvestnosť mladíka oznámila jeho matka, ktorá uviedla, že ho naposledy videla v sobotu (30.9.) v obedňajších hodinách, kedy z domu odišiel s tým, že ide do mesta za kamarátmi. Presné miesto neuviedol," informovala Petra Kováčiková z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Mladík mal pri sebe mobilný telefón, ktorý je však vypnutý. Lukáš sa najčastejšie zdržiaval na ihrisku za budovou banky na Námestí Matice slovenskej v Žiari nad Hronom. Navštevoval miestny kultúrny dom na Ul. SNP v Žiari nad Hronom, kde chodil na tréningy bojového umenia. S kamarátmi navštevoval pohostinstvo na Sládkovičovej ulici a tiež kaviareň na Ul. SNP v Žiari nad Hronom.

Lukáš Fúska je približne 170 centimetrov vysoký, strednej postavy, má hnedé oči, rovné tmavohnedé vlasy, ostrihané na krátko. Lukáš mal oblečené čierne tepláky s bielym nápisom, modrú mikinu s neznámym červeným nápisom, sivú obuv, čiernu vetrovku s neznámym vzorom na prednej a zadnej strane.

"Žiadame občanov, ktorí by vedeli poskytnúť akékoľvek bližšie informácie o nezvestnom Lukášovi, aby tak urobili na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru alebo na známom telefónnom čísle 158," vyzvala policajná hovorkyňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.