V Británii chcú sprísniť tresty za šírenie extrémizmu na internete

Theresa Mayová, archívne foto. Foto: TASR/AP

Manchester 3. októbra (TASR) - Britská premiérka Theresa Mayová sa dnes vyslovila za tvrdšie tresty pre ľudí, ktorí na internete zverejňujú alebo si prezerajú materiály s extrémistickým obsahom.

Vo vysielaní televízie Sky News dnes Mayová uviedla, že je celý rad problémov, ktoré treba v Británii riešiť, pričom za jeden z nich označila aj zverejňovanie a šírenie materiálov s obsahom, ktorý sa týka extrémizmu a terorizmu na internete.

Avizovala, že britská vláda má v pláne vyhlásiť prezeranie a zverejňovanie takýchto materiálov za protizákonné. Dodala, že vláda chce sprísniť tresty za vyhľadávanie alebo streamovanie takýchto materiálov až do 15 rokov odňatia slobody.

V súvislosti s tým britská premiérka poukázala aj na zodpovednosť internetových spoločností. Vyhlásila, že vláda s nimi spolupracuje, "aby nám pomáhali a nedovolili ľuďom páchať teroristické útoky".

Mayová dodala, že svoje návrhy v tejto oblasti dnes na zjazde Konzervatívnej strany v Manchestri predstaví ministerka vnútra Amber Ruddová.

Ruddová, ako upozornila televízia Sky News, poukazuje na nutnosť sprísnenia protiteroristických zákonov v Británii. Vyzýva, aby bola pozornosť venovaná najmä nedostatočným postihom za šírenie extrémistickej propagandy na internete. V súčasnosti je totiž v Británii trestným činom len sťahovanie extrémistických materiálov, ale nie ich prezeranie na weboch.

Ruddová sa zasadzuje aj za sprísnenie trestov za šírenie informácií o príslušníkoch polície, tajných služieb a armády.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.