Zamestnávatelia doplatili 3,8 milióna eur Sociálnej poisťovni

Ilustračná snímka. Foto: Tablet.tv

Bratislava 9. októbra (TASR) - V auguste a septembri Sociálna poisťovňa odoslala upozornenia zamestnávateľom na aktuálny nedoplatok na poistnom za júl 2017. Odoslala spolu 34.325 SMS a emailov pre 24. 683 zamestnávateľov.

Správy upozorňovali na dlžné poistné v celkovej výške 23.850.264 eur. Na upozornenie z poisťovne reagovala časť zamestnávateľov, ktorí doplatili 3.809.662 eur. Je to takmer 16-% úspešnosť z celkovej upozorňovanej sumy.

Ako informoval TASR hovorca poisťovne Peter Višváder, rozosielanie správ o aktuálnom nedoplatku je ústretová služba upozorňujúca odvádzateľov poistného na aktuálne nedoplatky na poistnom. Prostredníctvom správ sa o nedoplatku veľmi skoro dozvedia a rýchlym vyrovnaním dlhu predídu narastaniu penále za každý deň meškania platby a vymáhaniu dlhu.

Zamestnávatelia, ale aj ostatní odvádzatelia poistného môžu nahlásiť svoje kontakty kedykoľvek prostredníctvom adresy mojekontakty@socpoist.sk alebo priamo v pobočke Sociálnej poisťovne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.