Beblavý chce so SaS a OĽaNO podpísať memorandum k európskej politike

Na snímke Miroslav Beblavý. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 10. októbra (TASR) - Nezaradený poslanec Národnej rady SR a zakladateľ vznikajúcej strany SPOLU Miroslav Beblavý by chcel so SaS a OĽaNO podpísať memorandum k európskej politike. Zároveň vyzýva šéfa SaS Richarda Sulíka, aby prestal s protieurópskou politikou.

"Ak chceme dať Slovensku skutočne dobrú vládu a alternatívu, nesmieme opakovať chyby. Nesmieme pre európske veci ničiť možnosť skutočnej alternatívy," vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii v parlamente Beblavý a vyzval Sulíka na ukončenie jeho protieurópskej politiky.

So SaS a OĽaNO by chcel Beblavý podpísať memorandum k európskej politike. "Spoločne by sme zaujali proeurópsky postoj," povedal Beblavý. Memorandum by podľa neho malo obsahovať dve veci. "Na politickej úrovni by malo obsahovať náš spoločný proeurópsky postoj, teda to, že budúcnosť Slovenska vidíme nielen v EÚ a eurozóne. Vidíme ho v spolupráci s vyspelými západoeurópskymi krajinami a nie v odpore k Únii a k jej deštrukcii," vysvetlil Beblavý.

Strany by si tiež podľa neho mali vydiskutovať rozdielne postoje k niektorým otázkam. "Mali by sme si ich buď vydiskutovať, dospieť k spoločnému postoju, alebo sa zaviazať, že takéto otázky nebudú prekážkou budúcej spolupráce," doplnil Beblavý.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.