Premiér Čan-o-ča: Voľby v Thajsku sa uskutočnia koncom roka 2018

Premiér thajskej vojenskej vlády Prajut Čan-o-Ča. Foto: TASR/AP

Bangkok 10. októbra (TASR) - Viac než tri roky od vojenského prevratu v Thajsku oznámila dnes tamojšia vojenská vláda svoj zámer usporiadať voľby v novembri nasledujúceho roka. Informovala o tom agentúra AP.

Premiér vojenskej vlády v Thajsku Prajut Čan-o-ča povedal dnes novinárom, že presný deň konania volieb oznámi jeho vláda až nasledujúci rok. "Dátum volieb oznámime okolo júna 2018," povedal Čan-o-ča s tým, že "voľby budeme mať okolo novembra".

V roku 2014 sa prostredníctvom prevratu uchopila moci v Thajsku armáda. Vojenská vláda už oznámila a následne odložila niekoľko termínov volieb. Argumentovala ochranou národnej bezpečnosti či potrebou prijať nové volebné zákony.

V septembri expremiérku Jinglak Šinavatrovú v neprítomnosti odsúdili na päť rokov väzenia za nedbalosť pri rozhodovaní o štátnych dotáciách pre pestovateľov ryže, čím vznikla Thajsku strata ôsmich miliárd dolárov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.