Oscarový producent Weinstein obťažoval aj herečky Paltrow a Jolie

Angelina Jolie Foto: TASR/AP Photo

Los Angeles 11. októbra (TASR) - Dve z najmocnejších žien Hollywoodu zrejme definitívne spečatili osud amerického producenta Harveyho Weinsteina a prispeli k šokujúcemu pádu toho podnikateľského magnáta, uviedla dnes agentúra AP.

Herečky Gwyneth Paltrowová a Angelina Jolieová vo svojich výpovediach uviedli, že v začiatkoch svojej kariéry boli aj ony vystavené Weinsteinovmu obťažovaniu. Výpovede hollywoodskych hviezd zverejnil denník The New York Times (NYT).

"S Harveym Weinsteinom som mala v mladosti zlý zážitok, v dôsledku čoho som sa rozhodla s ním nikdy nespolupracovať a ostatných, čo tak urobili, som pred ním varovala," uviedla podľa stanice BBC Jolieová v e-maile.

Iba niekoľko hodín predtým noviny The New Yorker informovali, že Weinsteina obvinili zo znásilnenia tri ženy.

Od minulotýždňového zverejnenia prvých výpovedí žien z prostredia amerického Hollywoodu, ktoré tvrdili, že ich producent oscarových filmov obťažoval, sa samotný Weinstein k celej záležitosti vôbec nevyjadril.

Prezidentka lobistickej organizácie Ženy vo filme (Women in Film) upozornila, že to, či Weinsteinov pád povedie k zmysluplným zmenám v Hollywoode, sa ešte iba uvidí.

Americký filmový producent Harvey Weinstein je podozrivý, že za uplynulých 30 rokov sexuálne obťažoval najmenej osem žien vrátane zamestnankýň svojej spoločnosti a známych herečiek.

Zo sexuálneho obťažovania obvinili Weinsteina okrem iných žien aj herečky Ashley Juddová i Rose McGowanová. Weinstein im za ich ústretovosť sľuboval pomoc vo filmovej kariére.

V dôsledku týchto odhalení v médiách si Weinstein, ktorý produkoval viacero filmov ocenených prestížnou cenou Oscar, vzal minulý týždeň "dovolenku", aby získal čas "premýšľať nad sebou a ovládnuť démonov".

V nedeľu dostal Weinstein výpoveď z producentskej spoločnosti The Weinstein Company, ktorú spoluzakladal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.