Kurz eura vzrástol na 1,1850 USD/EUR

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom/Londýn 13. októbra (TASR) - Spoločná európska mena dnes ráno mierne posilnila a je na najlepšej ceste zaznamenať najprudší týždenný nárast kurzu za uplynulý mesiac. Investori totiž obrátili svoju pozornosť od politických problémov eurozóny ku zlepšeniu ekonomických vyhliadok regiónu.

Euro sa dnes ráno predávalo po 1,1850 USD, teda pri o niečo vyššom kurze než vo štvrtok (12. 10.) večer. Európska centrálna banka (ECB) stanovila vo štvrtok napoludnie referenčný kurz na 1,1856 USD/EUR.

Investori na devízovom trhu s napätím čakajú na zverejnenie správy o vývoji inflácie v USA. Ak budú údaje o raste spotrebiteľských cien slabé, môže to zvýšiť pochybnosti o sprísňovaní menovej politiky v budúcnosti. Zo zápisnice posledného zasadnutia menového výboru americkej centrálnej banky (Fed) vyplýva, že členovia výboru s obavami sledujú nízku infláciu, aj keď naďalej plánujú ďalšie zvýšenie sadzieb na december.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.