Turecké úrady vydali zatykače na ďalších 115 gülenistov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Ankara 13. októbra (TASR) - Turecká prokuratúra vydala príkaz na zadržanie 115 osôb podozrivých v súvislosti s vlaňajším neúspešným pokusom o vojenský prevrat.

Policajná operácia zameraná na ich zadržanie sa dnes koná v 15 provinciách krajiny, informovala štátna agentúra Anadolu. Osoby, na ktoré je vydaný zatykač, sú podozrivé zo spoluúčasti na vytvorení štruktúry financovania siete prívržencov exilového duchovného Fethullaha Gülena.

Ankara tvrdí, že pokus o prevrat, ktorý sa odohral vlani v júli, zorganizovala tzv. Fethullahova teroristická organizácia (FETÖ), ktorú z amerického exilu údajne riadi Gülen. Ten to však rozhodne odmieta.

Po neúspešnom pokuse o vojenský prevrat turecké úrady začali rozsiahle čistky proti údajným sympatizantom Gülenovho hnutia. Zo štátnych inštitúcií tak prepustili viac ako 150.000 ľudí. Pre podozrenie z napojenia na teroristické skupiny zatkli v krajine vyše 50.000 ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.