Pápež vyzval svetové spoločenstvo na boj proti hladu

Pápež František. Foto: TASR/AP

Rím 16. októbra (TASR) - Pápež František vyzval dnes svetových lídrov, aby sa spoločnými silami pokúsili zastaviť vlnu hladu, ktorá sa vo svete šíri v dôsledku ozbrojených konfliktov a klimatickej zmeny, napísala agentúra AP.

Konflikty a klimatická zmena sú podľa Františka hlavnými príčinami, pre ktoré ľudia opúšťajú svoje domovy a hľadajú si obživu inde.

Pápežov príhovor, ktorý pri príležitosti Svetového dňa výživy predniesol v Ríme pred pracovníkmi Organizácie OSN pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO), si vyslúžil búrlivé ovácie.

Pápež sa vo svojom prejave zmienil o parížskej klimatickej dohode v ktorej sa jej 195 signatárov zaviazalo znížiť emisie tzv. skleníkových plynov, ktoré prispievajú ku globálnemu otepľovaniu.

František však naznačil svoj kritický postoj k tým, ktorí sa "od dohody dištancujú", čím mal podľa AP na mysli najmä Spojené štáty a ich deklarovaný úmysel od dohody odstúpiť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.