Polícia žiada motoristov o zvýšenú opatrnosť v Bachledovej doline

Na snímke Chodník korunami stromov v Bachledovej doline neďaleko obce Ždiar v okrese Poprad, ktorý slávnostne otvorili v piatok 29. septembra 2017. Foto: TASR/Milan Kapusta

Prešov/Ždiar 18. októbra (TASR) - Polícia zaznamenala v súvislosti s novou turistickou atrakciou v lyžiarskom stredisku v Bachledovej doline v Ždiari počas víkendov zvýšenú intenzitu dopravy a tvorbu kolón na ceste I/66 v úseku od obce Tatranská Kotlina po koniec obce Ždiar. Žiada preto všetkých účastníkov cestnej premávky v tomto úseku o zvýšenú opatrnosť, dôsledné dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a pokynov príslušníkov polície.

"Odporúčame širokej motoristickej verejnosti, vzhľadom na malé kapacity parkovísk, aby pri návšteve Bachledovej doliny využívali hlavne prostriedky verejnej hromadnej prepravy, prípadne na odstavenie vozidla napríklad parkovisko na Strednici v Ždiari, odkiaľ premáva kyvadlová doprava priamo do Bachledovej doliny. Na zváženie dávame do pozornosti aj návštevu chodníka v korunách stromov počas týždňa, kedy je tam menej ľudí ako počas víkendu," informoval o tom dnes prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Polícia taktiež odporúča motoristickej verejnosti, ktorá smeruje do Poľskej republiky na tradičné trhy do Nového Targu, aby využili hraničný priechod Niedzica – Lysá nad Dunajcom, a tým sa vyhnú tomuto problémovému úseku štátnej cesty I/66 v blízkosti Bachledovej doliny.

Novú atrakciu sprístupnili v Bachledovej doline pred dvomi týždňami. Dopravný kolaps tam spôsobila aj počas uplynulého víkendu (14. - 15.10.), kedy stredisko navštívilo podľa slov jeho hovorkyne Martiny Múdrej odhadom vyše 12.000 ľudí. Vedenie strediska o možných riešeniach situácie v doprave rokuje s viacerými orgánmi. V pláne je okrem iného aj vybudovanie nových parkovacích miest. Všetko však bude možné zrealizovať až v priebehu budúceho roka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.