LM: Messi v drese Barcelony má sto presných zásahov

Na snímke hráč Barcelony Lionel Messi Foto: TASR/AP

Barcelona 19. októbra (TASR) - Argentínsky futbalista Lionel Messi pomohol gólom k stredajšej výhre FC Barcelona v Lige majstrov nad Olympiakosom Pireus 3:1 a ako druhý hráč histórie tak pokoril hranicu sto presných zásahov v klubových súťažiach UEFA.

Messi na to potreboval o 21 zápasov menej ako rekordér a jeho veľký rival Cristiano Ronaldo. Portugalský útočník dosiahol tento míľnik už v apríli, no medzičasom strelil už ďalších trinásť presných zásahov v dokopy 151 dueloch.

Stý gól Messiho prišiel v 61. minúte duelu s Olympiakosom, keď z priameho kopu zvýšil na 2:0. Tridsaťročný Argentínčan poslal ľavačkou oblúčik k bližšej žrdi, brankár Silvio Proto si na loptu síce siahol, ale gólu už nezabránil.

"Tieto čísla iba potvrdzujú to, čo vidíme na vlastné oči každý deň. Je neuveriteľný. Messi búra hranice, ktoré sa predtým zdali neprekonateľné," povedal o ňom tréner Barcy Ernesto Valverde. "Messi je skvelý hráč a nie je to len o jeho góloch, ale o tom množstve šancí, ktoré dokáže vytvoriť," pridal sa krídelník Gerard Deulofeu.

Tridsaťročný Messi si otvoril svoj strelecký účet v európskych pohároch 2. novembra 2005 proti ďalšiemu gréckemu klubu Panathinaikosu Atény. Momentálne má na konte 97 gólov v 118 dueloch LM a tri v štyroch súbojoch európskeho Superpohára.

Barcelona dosiahla v stredu na Camp Nou pohodlné víťazstvo napriek tomu, že hrala od 42. minúty iba s desiatimi hráčmi. V 18. minúte viedla po vlastnom góle Dimitrisa Nikolaoua, krátko pred koncom síce išiel po úmyselnej ruke a druhej žltej karte pod sprchy Gerard Pique, no Katalánci rozhodli po hodine hry dvomi gólmi Messiho a Lucasa Digneho v priebehu troch minút. V závere inkasovali od Nikolaoua prvý gól v skupinovej fáze.

"Sme spokojní. Dokázali sme otvoriť zápas vďaka skorému gólu a prekonali sme aj vylúčenie," povedal spokojný Valverde. "Začali sme veľmi dobre, zápas mohlo poriadne skomplikovať vylúčenie, ale tím na to reagoval výborne a zabezpečili sme si veľmi dobré víťazstvo," povedal pre klubovú webstránku Sergi Roberto.

Tréner Olympiakosu Takis Lemonis lamentoval najmä nad pokazenou trojminútovkou po hodine hry. "Vedeli sme, kam ideme hrať a proti komu stojíme. Druhý gól nás naozaj veľmi zabrzdil. Nasledoval zbytočný faul. Tri minúty zničili naše nádeje," povedal.

Barcelona vyhrala všetky tri zápasy a figuruje na čele D-skupiny, navyše natiahla sériu bez prehry na domácom ihrisku v LM na 23 duelov. Olympiakos je bez bodu.