Šéf diplomacie Szijjártó znovuotvoril v Lime maďarské veľvyslanectvo

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Foto: TASR/MTI

Budapešť/Lima 19. októbra (TASR) - Latinská Amerika sa stala jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich oblastí sveta a aj v rámci nej samotnej je Peru ekonomicky rýchlo rastúcou krajinou. Povedal to v stredu v Lime maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó, ktorý v peruánskom hlavnom meste znovuotvoril maďarské veľvyslanectvo.

Podľa agentúry MTI Szijjártó zdôraznil, že hospodárstvo v juhoamerickom štáte Peru má množstvo podobných rysov ako maďarská ekonomika: obe sú mimoriadne otvorené a cieľom hospodárskej politiky vlád oboch krajín je voľný trh. Ekonomiky oboch štátov sú pritom vo fáze "zmeny dimenzie", keď hlavnú úlohu preberajú výskum, rozvoj, inovácia a odvetvia založené na vysokej miere pridanej hodnoty.

"Z rozvoja politickej a hospodárskej spolupráce dokážu vo významnej miere profitovať obe krajiny, preto sme sa rozhodli znovuotvoriť zastupiteľský úrad v Lime, ktorý bol zatvorený v roku 2006," dodal šéf maďarskej diplomacie.

Szijjártóa prijali v Lime peruánsky prezident Pedro Pablo Kuczynski, minister zahraničných vecí Ricardo Luna a predseda kongresu Luis Galarreta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.