Prístupové komunikácie pri ZŠ s MŠ v Spišskej Sobote obnovujú

Foto: TASR/Adriana Antošková

Poprad 23. októbra (TASR) - V areáli Základnej školy s materskou školou na Vagonárskej ulici v Poprade – Spišskej Sobote v súčasnosti prebieha úprava a rekonštrukcia prístupových ciest a chodníkov. „Pôvodné jestvujúce plochy prístupových ciest a chodníkov boli po 40 rokoch nevyhovujúce, nezodpovedali požiadavkám bezpečnej komunikácie,“ uviedla riaditeľka školy Adriana Oravcová.

Uznesením Mestského zastupiteľstva v Poprade boli na tento účel schválené kapitálové výdavky vo výške 95.000 eur. „Je to predovšetkým o bezpečnosti detí, toto je zásadná priorita celej tejto investičnej akcie,“ doplnil primátor Popradu Jozef Švagerko.

Rekonštrukcia pôvodných spevnených plôch bude mať dve podoby. Prístupová komunikácia pri školskej jedálni bola zrekonštruovaná novým asfaltovým povrchom, na chodníkoch budú pôvodné betónové tvárnice nahradené zámkovou dlažbou. „Stavebné práce, ktoré sa začali koncom septembra, by mali byť ukončené do polovice novembra,“ uzavrela Oravcová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.