Predsedníctvo ľudovcov odporučilo strane ísť do opozície

Na archívnej snímke predseda ľudovcov Pavel Bělobrádek. Foto: TASR/AP

Praha 24. októbra (TASR) - Predsedníctvo Kresťanskej a demokratickej únie – Československej strany ľudovej (KDU-ČSL) odporučilo, aby strana išla po českých parlamentných voľbách do opozície a nepodporovala ani žiadnu menšinovú vládu. Informoval o tom v utorok internetový server ČT24.

Konečné rozhodnutie vo veci bude mať celoštátna konferencia strany, ktorá sa uskutoční v piatok. Predseda ľudovcov Pavel Bělobrádek uviedol, že voľby boli neúspešné a že v piatok dá svoju funkciu k dispozícii. Bude na celoštátnej konferencii, či sa ho rozhodne odvolať.

"Domnievame sa, že tu nevzniká kombinácia, ktorá by bola pre Českú republiku vhodná za účasti alebo hodná podpory KDU-ČSL. Taktiež je to výraz našej pokory a spytovania svedomia, pretože sme nedostali od voličov taký mandát, aký by sme si podľa nášho názoru zaslúžili. Je potrebné sa teda sústrediť na prácu vo vnútri strany, odstraňovať chyby," uviedol k rozhodnutiu predsedníctva ísť do opozície Bělobrádek, ktorého strana získala vo voľbách 5,8 percenta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.