Novým podpredsedom Súdnej rady SR je sudca Pavol Pilek

Ilustračné foto Foto: TASR - Svätopluk Písecký

Bratislava 30. októbra (TASR) – Novým podpredsedom Súdnej rady SR sa stal sudca Krajského súdu v Nitre Pavol Pilek. Rozhodli o tom členovia Rady v pondelkovej tajnej voľbe. Zo 14 prítomných členov Pileka podporilo 13, jeden sa v hlasovaní zdržal.

Nitriansky sudca uspel na druhý raz, keď v septembrovej voľbe mu na zvolenie chýbal jediný hlas. V opakovanej voľbe, ktorá pôvodne nebola v programe zasadnutia, kandidoval ako jediný. Voľbu navrhla do programu doplniť členka Rady Marcela Kosová.

Na poste podpredsedu Pilek nahradil predsedu Krajského súdu v Nitre Jána Vanka, ktorému uplynulo funkčné obdobie v júni. Sudca po zvolení uviedol, že si uvedomuje, že jeho nominácia je výsledkom konsenzu medzi členmi Súdnej rady z hľadiska priechodnosti kandidáta.

Pavol Pilek vykonáva sudcovskú funkciu 20 rokov. Na Krajskom súde v Nitre pôsobí ako predseda obchodnoprávneho kolégia, predseda odvolacieho senátu a vykonáva aj funkciu predsedu sudcovskej rady.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.