ÁBEL: Pre podozrenia z volebnej korupcie vedieme osem trestných konaní

Ilustračná snímkaIlustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 4. novembra (TASR) - Národná kriminálna agentúra (NAKA) vedie vo veci podozrení z volebnej korupcie osem trestných konaní. Na podozrenia z volebnej korupcie sa sústreďujú policajti aj počas prebiehajúcich krajských volieb.

Novinárom to povedal policajný viceprezident Ľubomír Ábel, ktorý sa zúčastnil na zasadnutí štátnej volebnej komisie. Bližšie k vedeným trestným konaniam nehovoril, polícia bude informovať podľa neho v najbližších dňoch. Z 27 podnetov bolo ostaných 19 priestupkov.

Štátnu volebnú komisiu Ábel informoval, že priebeh volieb je pokojný. Na poriadok a pokojný priebeh krajských volieb dohliada viac ako 7000 policajtov. "Situácia je pokojná. Od siedmej sa spustili naše bezpečnostné opatrenia. Vonku je vyše 7000 policajtov, v priamom výkone sú takmer všetky dôležité služby," uviedol.

V strehu sú podľa jeho slov aj kriminalisti a vyšetrovatelia protikorupčnej jednotky NAKA. "Sú pripravení práve na to, aby riešili akékoľvek možné podozrenia z tzv. volebnej korupcie," zdôraznil.

Polícia sa podľa jeho slov na voľby pripravila v predstihu. V sociálne vylúčených komunitách jej špecialisti vysvetľovali ľuďom ich práva a možnosti. Podľa Ábela sa polícia snažila v čo najväčšej miere utlmiť "akékoľvek pokusy o nejakú volebnú korupciu a neférové voľby".

Polícia monitoruje aj rizikové oblasti, kde je nasadených viac policajtov. "Tam, kde si to situácia nevyžadovala, je taký počet hliadok, aby zabezpečili nerušený priebeh volieb a komfort voličov," doplnil Ábel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.