Seniori v zariadení Zobor sa na kandidátovi na predsedu nezhodli

Vrch Zobor v Nitre. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Nitra 4. novembra (TASR) – Voľby do Nitrianskeho samosprávneho kraja pritiahli k volebným urnám klientov Zariadenia pre seniorov Zobor v Nitre. Členovia okrskovej volebnej komisie prišli do zariadenia s prenosnou urnou o desiatej hodine. Seniori, ktorí patria v Nitre už tradične k najdisciplinovanejším voličom, ich už očakávali v spoločenskej miestnosti zariadenia.

Príspevková organizácia mesta sa nachádza v zrekonštruovanej budove bývalej detskej nemocnice na Jánskeho ulici. Zariadenie má kapacitu 150 klientov, nie všetci tu však majú trvalý pobyt. „Klienti s trvalým pobytom volili všetci. Tí, čo voliť nemohli, boli sklamaní," skonštatoval pracovník zariadenia.

Seniori podľa vlastných slov vedia, aké kompetencie má Nitriansky samosprávny kraj, a už pred voľbami sa medzi sebou bavili o kandidátoch na post predsedu kraja. "Nezhodli sme sa na jednom kandidátovi. Niekto uprednostnil skôr staršieho, skúsenejšieho, ale niektorí zasa tvrdia, že treba dať priestor mladším, predsa len, ten svet a pomery sa menia," tvrdili seniori.

Pred samotným hlasovaním sa informovali, koľko poslancov môžu voliť. „Niektorých poznáme, veľa ich však nepoznáme. Hlasujeme najmä za tých, ktorých poznáme, bez ohľadu na stranícku príslušnosť,“ povedala klientka zariadenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.