Mesto Mexiko plánuje pamätník obetiam zemetrasenia

Na snímke muž, ktorého sa podarilo zachrániť z trosiek budovy v štvrti Condesa po ničivom zemetrasení v hlavnom meste Mexiko, 19. septembra 2017. Foto: TASR/AP

Mexiko 6. novembra (TASR) - Hlavné mesto Mexika plánuje vyvlastniť pozemok, kde stála sedemposchodová kancelárska budova, ktorá sa zrútila počas zemetrasenia z 19. septembra, a využije ho na vztýčenie pamätníka na počesť všetkým obetiam katastrofy. V nedeľu o tom informovala agentúra AP.

Z trosiek budovy blízko centra metropoly vytiahli záchranári 49 tiel. Išlo o najväčší počet obetí spomedzi všetkých 38 budov, ktoré sa počas zemetrasenia zrútili. V hlavnom meste prišlo o život 228 ľudí a ďalších 369 osôb zahynulo v okolitej oblasti.

Právni zástupcovia mesta v nedeľu uviedli, že rodiny obetí sa budú môcť podieľať na rozhodovaní, ako má pamätník vyzerať.

Metropola Mexiko sa rozhodla zbúrať najmenej 58 budov ťažko poškodených zemetrasením, ale práce sú technicky aj právne zložité a prebiehajú pomaly. Demolácia sa začala len približne na piatich miestach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.