EXPERTI: Trumpova politika má negatívny vplyv na svetovú ekonomiku

Na snímke americký prezident Donald Trump. Foto: TASR/AP

Berlín 7. novembra (TASR) - Väčšina medzinárodných expertov považuje doterajšie pôsobenie amerického prezidenta Donalda Trumpa za negatívne pre svetovú ekonomiku. Vyplýva to z prieskumu nemeckého inštitútu Ifo.

Takmer dve tretiny odborníkov si myslia, že Trump mal negatívny vplyv na globálnu ekonomiku. Ifo zrealizoval svoj prieskum medzi 929 expertmi v 120 krajinách. A podľa 57,6 % expertov mala jeho politika negatívny vplyv aj na ekonomiku USA.

Najvýraznejší negatívny vplyv má podľa odborníkov Trump a jeho politika v oblastiach sociálnej spravodlivosti a ekológie. Až 73,5 % opýtaných po celom svete a 61,2 % v USA tvrdia, že plánované a už zrealizované Trumpove opatrenia majú najväčší dosah na chudobných. Zlé známky dostal americký prezident aj v oblasti zahraničného obchodu, spolupráce v multilaterálnych organizáciách, rovnako ako v kľúčových oblastiach mieru a bezpečnosti.

Menej negatívne hodnotia Trumpov vplyv na ekonomiku USA domáci experti. Len 38 % z nich tvrdí, že jeho "prezidentovanie" zhoršilo situáciu v ekonomike USA. Avšak naďalej považujú Trumpove vládnutie za neefektívne alebo škodlivé pre vnútornú politiku USA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.