V kombinácii SP najprv slalom, štvrtá Vlhová zaostala za Shiffrinovou

Slovenka Petra Vlhová. Foto: TASR/AP

St. Moritz 8. decembra (TASR) - Slovenskej lyžiarke Petre Vlhovej nevyšla v piatok prvá časť jej premiérového vystúpenia v kombinácii Svetového pohára. Vo švajčiarskom St. Moritzi sa po slalomovej jazde a pred super-G sa zaradila síce na 4. priečku, ale na vedúcu Američanku Mikaelu Shiffrinovú stratila 1,29 s. Nevybudovala si ani väčší náskok na popredné pretekárky superobrovského slalomu. Barbara Kantorová sa so stratou 3,95 s zaradila na 28. priečku.

Pre hustú hmlu a vietor zmenili poradie disciplín, v kombinácii sa štandardne ide najprv rýchlostná disciplína. Minimálne na niekoľko hodín sa tak odložila Vlhovej premiéra v jazde superobrovského slalomu na najvyššom výkonnostnom fóre. Pôvodné štartové čísla z jazdy super-G už nestihli zmeniť a tak jej zostala 33-ka a Barbare Kantorovej 41-ka. Pre 22-ročnú slalomársku hviezdu to bolo ťaživé rozhodnutie, lebo mala oveľa nevýhodnejšiu štartovú pozíciu ako iné popredné slalomárky SP.

Súťaž odštartovala Švajčiarka Wendy Holdenerová, Američanka Mikaela Shiffrinová išla s číslom 6 a obe to aj patrične využili. Shiffrinová dosiahla najlepší čas napriek tomu, že úplne hore takmer vypadla a na medzičase zaostávala. Svojej súperke nadelila 39 stotín a keďže je univerzálnejšia, do druhej časti kombinácie išla ako top-favoritka. Holdenerovej krajanka Michelle Gisinová stratila už 1,21. Skvelú pozíciu na pódiové umiestnenie si vybudovala Talianka Federica Brignoneová (+1,43).

Petra Vlhová však v prípade rázneho prieniku v najmladšej alpskej disciplíne mohla pomýšľať na popredné priečky v celej kombinácii. Spolufavoritkám súťaže nadelila v slalome vyše sekundové aj dvojsekundové odstupy. Pritom evidentne mala na to, aby sa zaradila minimálne opäť po boku fenomenálnej zjazdárky Shiffrinovej, ale nepriali jej okolnosti. V hornej časti, ktorá bola technicky šitá pre jej slalomárske vlohy, bola pre hustú hmlu čoraz horšia viditeľnosť a prirodzene aj zlé povrchové podmienky, nedôstojné pre pretekárku, ktorá tróni na čele disciplíny v SP. Vlhová išla do oblúkov príliš hlboko a do hrán a na medzičase už výrazne stratila. V strednej časti išla dokonca lepšie ako Shiffrinová, ale napokon manko Slovenky narástlo na rozmer, na ktorý v jednej súťažnej jazde už nie je zvyknutá. Barbara Kantorová podľa očakávania stratila na najlepšie pretekárky už príliš veľa, ale v prípade štandardného výkonu v super-G mierila za niekoľkými bodmi do hodnotenia SP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.