Koledníci Dobrej noviny sa zídu na Nitrianskom hrade

Koledníci. Ilustračná snímka. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Nitra 8. decembra (TASR) – Koledníci Dobrej noviny z Nitrianskej diecézy sa na druhú adventnú nedeľu stretnú v Bazilike svätého Emeráma na Nitrianskom hrade. Ako informoval nitriansky biskupský úrad, o 11. hodine sa tu bude konať slávnostná svätá omša, na ktorej budú vyslaní koledovať počas tohtoročných Vianoc v jednotlivých farnostiach diecézy.

Omšu bude celebrovať nitriansky biskup Viliam Judák. "Jeho špeciálnym hosťom bude biskup Adigratskej eparchie Medhin Tesfaselassie z Etiópie," uviedol hovorca biskupstva Miroslav Lyko.

Takzvané vysielacie omše sa v slovenských diecézach konajú od 2. do 17. decembra. Biskupi na nich koledníkom udeľujú svoje osobitné požehnanie. Koledovanie detí pod názvom Dobrá novina sa na Slovensku po prvýkrát pripravovalo k Vianociam v roku 1995. Odvtedy sa s mottom Podajme ruku deťom vydávajú vo vianočnom období skupinky detí a mladých ľudí ohlasovať zvesť o narodení Ježiša Krista v mestách a dedinách na celom Slovensku. Cieľom koledníckej zbierky Dobrá novina je okrem duchovného rozmeru aj získavanie finančných prostriedkov na rozvojové projekty v afrických krajinách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.