Na lyžovačku už pozývajú aj strediská na strednom Slovensku

Ilustračné foto Foto: TASR/Dušan Hein

Kremnica/Hodruša-Hámre 9. decembra (TASR) - Užívať si prvú lyžovačku v tohtoročnej sezóne budú môcť vyznávači tohto zimného športu už aj na strednom Slovensku. Otvorenie sezóny má v sobotu naplánované Lyžiarske stredisko Skalka Arena pri Kremnici aj lyžiarske stredisko Salamandra Resort v Štiavnických vrchoch.

Ako uviedol Peter Hyža z lyžiarskeho strediska Skalka Arena, tohtoročnú sezónu otvárajú vďaka vhodným podmienkam skôr ako obyčajne. "Zvyčajne začíname okolo Vianoc, tým, že bola bohatá snehová nádielka, tak sme to prehodnotili," podotkol.

V stredisku sa nespoliehajú len na prírodný sneh, ale podľa možností aj zasnežujú. Lyžiari sa môžu tešiť na skvalitnenie služieb, na Peknej vyhliadke pribudli podľa Hyžu toalety a bufet. Využívať ich budú môcť koncom mesiaca.

Otvorenie sezóny v sobotu avizuje aj lyžiarske stredisko Salamandra Resort v Hodruši-Hámroch. Pre návštevníkov pripravilo karneval na klzisku, tombolu, animačný program aj ohňostroj. Nejedného turistu poteší aj novovybudovaným parkoviskom na Hornej Rovni. "Podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré. Na zjazdovke je 25 centimetrov snehu," uviedla obchodno-marketingová manažérka strediska Petra Teplanová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.