Zamestnanci handlovskej nemocnice pomohli obyvateľom v núdzi

Ilustračné foto Foto: FOTO TASR/Dušan Hein

Handlová 11. decembra (TASR) - Zamestnanci handlovskej nemocnice pomohli obyvateľom v núdzi. Zapojili sa totiž do vianočnej zbierky šatstva, ktoré putovalo do miestneho útulku a odevnej banky.

Vianočná zbierka šatstva sa konala od 1. do 20. novembra. Do útulku Dorka, ktorý prevádzkuje nezisková organizácia Jazmín, putovali v niekoľkých vreciach zimné bundy, tepláky, odevy pre deti aj dospelých, uteráky či posteľná bielizeň. Vyzbierané veci išli aj do programu odevnej a nábytkovej banky, ktorý v Handlovej organizuje sociálne oddelenie na mestskom úrade, informovala Alžbeta Sivá, hovorkyňa Agel SK, pod ktorej materskú firmu nemocnica patrí.

"Zbierku užitočne použijeme pre skupiny ľudí, ktorí sa, často nie vlastnou vinou, ocitli v nepriaznivej sociálnej situácii," spresnila odborná garantka komunitného centra v Handlovej Jana Polakovičová.

Útulok Dorka poskytuje sociálnu pomoc skupine občanov v hmotnej núdzi, občanom bez strechy nad hlavou a týraným matkám s deťmi. Činnosť sociálneho oddelenia mesta Handlová je zameraná na starostlivosť o rodinu, deti, seniorov a na skupiny obyvateľstva ohrozené sociálnym vylúčením.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.