Detská nemocnica v Bratislave sa mení na Národný ústav detských chorôb

Na archívnej snímke Tomáš Drucker. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 12. decembra (TASR) - Najväčšia slovenská detská nemocnica sídliaca na bratislavských Kramároch sa od prvého januára budúceho roka pretransformuje na Národný ústav detských chorôb (NÚDCH). Týmto krokom sa podľa ministra zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD) mení celková filozofia poskytovania zdravotnej starostlivosti deťom. Drucker to povedal v utorok na tlačovej konferencii.

"Národné ústavy poskytujú zdravotnú starostlivosť na tej najvyššej úrovni, dokážu sa postarať o pacientov s najťažšími komplikáciami,"
zdôraznil Drucker.

V NÚDCH vznikne v horizonte piatich rokov viacero špecializovaných centier pre liečbu detí. Pôjde napríklad o Centrum jednodňovej chirurgie, Centrum detskej hematoonkológie či Spinálne centrum, kde sa budú liečiť detskí pacienti s ochoreniami chrbtice a miechy. Pripravuje sa tiež ubytovacie zariadenie pre deti a rodičov, rekonštrukciou prejde i urgentný príjem.

Na transformáciu vyčlenil rezort zdravotníctva vyše 15 miliónov eur. Neskôr bude Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR prideľovať NÚDCH finančné prostriedky podľa potreby.

Detská fakultná nemocnica v Bratislave ročne hospitalizuje 19.000 detí. Liečia sa tu najzávažnejší detskí pacienti z celého Slovenska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.