UniCredit zvýšila svoj cieľ pre dividendy za rok 2019

Ilustračná snímka. Foto: Andrej Galica

Miláno 12. decembra (TASR) - Talianska banka UniCredit v utorok zvýšila svoj cieľ pre vyplatenie dividend v roku 2019 aj pre redukciu tzv. zlých úverov, keďže sa jej obrat pod vedením nového generálneho riaditeľa Jeana-Pierra Mustiera začal zvyšovať.

Najväčšia talianska banka UniCredit si zvolila 56-ročného francúzskeho bankára za riaditeľa v polovici roku 2016 a poverila ho reštrukturalizáciou finančného ústavu, ktorý už roky zápasí so slabou bilanciou.

UniCredit v utorok potvrdila svoje ciele a v roku 2019 očakáva čistý zisk vo výške 4,7 miliardy eur a ukazovateľ kapitálovej primeranosti nad úrovňou 12,5 %.

Mustier predáva niektoré prevádzky, ruší pracovné miesta a zatvára pobočky v snahe posilniť bilanciu UniCredit. Vo februári pristúpil tiež k emisii akcií v objeme 13 miliárd eur, ktorá bola najväčšia v Taliansku, aby zvýšil finančnú silu banky.

UniCredit dokončila v utorok poslednú fázu kľúčového predaja zlých úverov vo výške 17,7 miliárd eur, čím znížila ich podiel v portfóliu na menej ako 20 % zo 49,9 %.

Do konca roka 2019 plánuje banka znížiť tieto pohľadávky o ďalšie 4 miliardy eur.

Talianske banky sú pod čoraz väčším tlakom Európskej centrálnej banky, aby sa zbavili zlých pôžičiek, ktoré sa v dôsledku nedávnej recesie zhoršili.

UniCredit teraz plánuje vyplatiť akcionárom 30 % zo svojich ziskov z roku 2019, čo je viac ako pôvodne plánovaných 20 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.