Trnavskí zamestnanci s najnižšími príjmami si prilepšia o 50 eur

Ilustračná snímka. Foto: Andrej Galica

Trenčín 12. decembra (TASR) – Zamestnanci s najnižšími príjmami v zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) si v budúcom roku prilepšia na mzdách o 50 eur. Vyplýva to z rozpočtu TSK, ktorý na svojom pondelkovom (11. 12.) zasadnutí schválili poslanci Zastupiteľstva TSK.

„Poslanci schválili zvyšovanie platov práve tým zamestnancom, ktorí sú v nízkoprahových skupinách. Sú to najmä naši zamestnanci zariadení sociálnych služieb, zamestnanci stredných škôl, ktorí pracujú v školských jedálňach, upratovačky a zamestnanci Správy ciest TSK, ktorí sa starajú o údržbu ciest,“ skonštatoval predseda TSK Jaroslav Baška.

Päťdesiateurové mesačné zvýšenie platu je podľa neho nad rámec vyššej kolektívnej zmluvy, ktorá zohľadňuje valorizáciu platových taríf zamestnancov vo verejnej správe o 4,8 %. Zvýšenie platov o 50 eur mesačne si vyžiadalo zvýšenie bežných výdavkov rozpočtu TSK o 1,4 milióna eur.

„Myslím si, že si to ľudia zaslúžia, pretože roky boli pre nich platy skôr demotivujúce ako povzbudzujúce a takýmto spôsobom chceme každý rok priblížiť aj ten ich priemerný plat k slovenskému priemeru. Tie finančné prostriedky, ktoré dostávali, boli naozaj veľmi nízke,“ zdôraznil predseda TSK.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.