EÚ pozastavila financovanie parlamentných volieb v Kambodži

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Phnom Pénh 12. decembra (TASR) - Európska únia pozastavila financovanie budúcoročných parlamentných volieb v Kambodži. Zdôvodnila to tým, že po rozpustení hlavnej opozičnej strany nemožno v krajine uskutočniť dôveryhodné hlasovanie.

Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na list, ktorý EÚ v utorok zaslala kambodžskému národnému volebnému výboru.

"Volebný proces, z ktorého bola svojvoľne vylúčená hlavná opozičná strana, nemožno považovať za legitímny," cituje agentúra Reuters z uvedeného listu.

EÚ v liste vysvetľuje, že "...vzhľadom na tieto okolnosti nie je Európska únia presvedčená o tom, že je tam (v Kambodži) možnosť uskutočnenia dôveryhodného volebného procesu".

Kambodžský najvyšší súd nariadil rozpustiť hlavnú opozičnú stranu v novembri. Stalo sa tak na žiadosť dlhoročného autoritatívneho premiéra Hun Sena po zatknutí opozičného lídra Kem Sokha, ktorého obvinili z vlastizrady.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.