V priestoroch hospicu v Nitre pribudla v kaplnke nová krížová cesta

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Nitra 13. decembra (TASR) - V priestoroch Hospicu – domu pokoja a zmieru u Bernadetky v Nitre pribudla nová krížová cesta. Umiestnená je v miestnej kaplnke, kde ju požehnal nitriansky biskup Viliam Judák. Zobrazenia jednotlivých zastavení sú zhotovené z malých kúskov farebnej hmoty ako mozaika. Autorka obrazov krížovej cesty Jana Miklášová ich tvorila niekoľko rokov. "Náš ľudský život sa skladá z takých malých čriepkov, ktoré sú potom zostavené, vytvárajú obraz človeka, jeho životný štýl, jeho životnú cestu," povedal Judák.

Hospic v Nitre, ktorého zriaďovateľom je nitrianska Diecézna charita, má kapacitu 15 lôžok. Zariadenie poskytuje chorému úľavu od bolesti a iných závažných symptómov ochorenia, usiluje sa zlepšiť kvalitu života pacienta až do jeho posledných chvíľ a zabezpečiť mu komplexnú liečbu a starostlivosť s prihliadnutím na jeho individuálne sociálne, psychické a duchovné potreby.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.