Nevlastnú dcéru väznil 19 rokov: Mal s ňou deväť detí

Na snímke Henri Michelle Piette, 15. decembra, Oklahoma City. Foto: TASR/AP

Oklahoma City 15. decembra (TASR) - Členovia súdnej poroty v americkej Oklahome obžalovali 63-ročného muža obvineného z únosu svojej nevlastnej dcéry. Tú následne 19 rokov zadržiaval v Mexiku a na iných miestach a mal s ňou deväť detí. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP.

Henri Michelle Piette je obžalovaný z toho, že v polovici 90. rokov uniesol Rosalynn Michelle McGinnisovú s úmyslom mať s ňou pohlavný styk. O vznesení obžaloby rozhodla v stredu veľká federálna porota v oklahomskom meste Muskogee.

Agentúra AP pripomenula, že zvyčajne nezverejňuje identitu ľudí, ktorí boli sexuálne zneužívaní, ale sama McGinnisová (33) sa o svojom prípade rozhodla prehovoriť verejne. V októbrovom rozhovore pre časopis People v októbri zdôraznila, že Piette jej vzal 22 rokov života.

Podľa súdnych záznamov tiež Piette čelí obvineniu zo znásilnenia obete mladšej ako 14 rokov, z týrania a zranenia dieťaťa a dvom bodom obžaloby zo sexuálneho zneužívania.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.