SKRAT v bojnickej nemocnici: Pacient napadol piatich ľudí

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Roman Hanc

Bojnice 15. februára (TASR) - V Nemocnici s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach napadol vo štvrtok (14.12.) pacient, ktorý bol hospitalizovaný na tamojšom psychiatrickom oddelení, piatich ľudí. Následne na to ušiel, pričom ho ešte v areáli nemocnice chytila polícia. Tá incident vyšetruje.

"Došlo k napadnutiu pacientom piatich ľudí, z toho časť personálu a časť spolupacientov. Bolo to na oddelení psychiatrie," povedal námestník liečebno-preventívnej starostlivosti nemocnice v Bojniciach Jozef Kubík. Išlo podľa neho o pacienta, ktorý mal problémy s drogami, pričom bol v Bojniciach niekoľkokrát hospitalizovaný, predtým s ním však nebol problém.

K zraneniam napadnutých ľudí sa Kubík vyjadriť nechcel, ozrejmil však, že po ošetrení všetkých zostala na pozorovaní v nemocnici jedna osoba. "Je to v štádiu šetrenia, aj políciou, aj nami. Vykonávame vnútorné šetrenie, čo sa vlastne udialo. Vyhodnotíme situáciu a potom zaujmeme bližšie stanovisko aj k nejakým prípadným nápravným opatreniam a k ďalším iným opatreniam, ktoré by sme mali urobiť," doplnil.

Incident už rieši aj polícia. "Policajný vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Prievidze začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví v súbehu s prečinom výtržníctva," konkretizovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Muža, ktorý bol bosý, oblečený iba v pyžamových nohaviciach a zakrvavený, podľa nej policajti z Prievidze chytili približne kilometer od nemocnice, z ktorej ušiel a následne ho obmedzili na osobnej slobode. "Momentálne sa v uvedenej veci stále vykonávajú procesné úkony. Bližšie informácie poskytneme neskôr," doplnila.

V Bojniciach sa s incidentmi, že pacient napadol zamestnanca, stretávajú, ale tento prípad je asi najzávažnejší, podotkol Kubík. "Situáciu by pomohlo riešiť detenčné centrum, suplujeme tiež záchytky," zdôraznil.

Nemocnica po útoku prijala mimoriadne opatrenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.