Vo Viedni protestujú stovky ľudí proti novej vláde

Demonštrant drží poster počas demonštrácie pred slávnostným sľubom novej rakúskej koaličnej vlády 18. decembra 2017 vo Viedni. Foto: TASR/AP

Viedeň 18. decembra (TASR) - Stovky ľudí sa v pondelok zišli vo Viedni na protest voči novej rakúskej pravicovej vláde, ktorá má zložiť slávnostný sľub.

Protifašistickí a feministickí aktivisti, ako aj ľavicové študentské skupiny prišli demonštrovať proti koalícii konzervatívnej Rakúskej ľudovej strany (ÖVP) a nacionalistickej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ). Obe strany sa zaviazali sprísniť azylové a imigračné predpisy, pričom chcú zachovať pevnú oddanosť Európskej únii, pripomína agentúra AP.

Predseda ľudovcov Sebastian Kurz sa stane vo svojich 31 rokoch najmladším šéfom vlády v Európe, keď v pondelok zloží ústavou predpísaný slávnostný sľub do rúk prezidenta Alexandra Van der Bellena.

Politickí odporcovia vyjadrili obzvlášť znepokojenie nad tým, že slobodní, ktorí majú napojenia na extrémistov z krajnej pravice, ovládnu dôležité rezorty vnútra, obrany a zahraničných vecí. Ich líder Heinz-Christian Strache sa stane vicekancelárom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.