V Pjongčangu by malo štartovať päť slovenských sánkarov

Na archívnej snímke slovenský sánkar Jozef Ninis. Foto: TASR/AP

Starý Smokovec 18. decembra (TASR) - Na ZOH 2018 v Pjongčangu by sa malo predstaviť päť slovenských sánkarov. Na základe aktuálneho postavenia vo Svetovom pohári po šiestom podujatí v Lake Placid majú účasť istú Jozef Ninis a dvojica Marek Solčanský, Karol Stuchlák. V Kórejskej republike by mali štartovať aj Jakub Šimoňák s Katarínou Šimoňákovou.

"Jakub by mal ísť do Pjongčangu na základe postavenia v redukovanom poradí SP. V súťaži jednotlivcov môže každá krajina postaviť maximálne troch sánkarov. Katka síce nesplnila kvalifikačné kritéria, no mala by dostať voľnú kartu a v Pjongčangu tak budeme môcť obsadiť aj súťaž miešaných štafiet. Medzinárodná sánkarská federácia (FIL) udeľuje voľné karty krajinám, ktorým chýba iba jeden pretekár či pretekárka k tomu, aby mohli postaviť štafetu. Podľa posledných informácii ich udelia nám a Čechom, definitíva bude známa začiatkom tohto týždňa," informovala TASR generálna sekretárka Slovenského zväzu sánkarov Viera Bachárová-Findurová.

Tesne o jedno miesto ušla účasť v Pjongčangu mladej dvojici v zložení Tomáš Vaverčák, Matej Zmij, ktorá skončila v Lake Placid 18., ani to jej však nestačilo na zisk olympijskej miestenky. Na ZOH 2014 v Soči sa zúčastnilo šesť slovenských sánkarov - Ninis, Viera Gbúrová a dvojice Solčanský, Stuchlák a Marián Zemaník, Jozef Petrulák.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.