EasyJet prevzala časti aktív Air Berlin

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Berlín 18. decembra (TASR) - Britská nízkonákladová letecká spoločnosťou EasyJet v pondelok oznámila, že prevzala časti aktív skrachovaných nemeckých aerolínií Air Berlin na berlínskom letisku Tegel. Európska únia minulý týždeň túto akvizíciu schválila.

EasyJet bude po akvizícii prevádzkovať 25 lietadiel na letisku. Britské aerolínie prevzali lízingové zmluvy na lietadlá po bankrote nemeckej spoločnosti, aj ďalšie aktíva vrátane tzv. pristávacích slotov a ponúkli prácu bývalým zamestnancom Air Berlin.

Ani jedna strana nezverejnila žiadne finančné detaily o akvizícii.

Generálny riaditeľ EasyJet Johan Lundgren povedal, že britská spoločnosť po akvizícii začne prevádzkovať lety na krátke vzdialenosti z letiska Tegel a rozšíri svoju existujúcu základňu na ďalšom berlínskom letisku Schönefeld.

Air Berlin, ktorá bola po Lufthanse druhou najväčšou leteckou spoločnosťou v Nemecku, ukončila svoju prevádzku v októbri. Väčšinu aktív spoločnosti by mala prevziať práve najväčšia Lufthansa, o tejto transakcii však Brusel stále nerozhodol. Menšiu časť aktív získala EasyJet.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.