Britská premiérka ocenila vojakov podieľajúcich sa na boji proti IS

Tereza Mayová reční počas návštevy vojakov na Cypre. Foto: TASR/AP

Akrotiri 22. decembra (TASR) - Britská premiérka Theresa Mayová vyzdvihla v piatok armádnych príslušníkov zo základne Spojeného kráľovstva na Cypre za to, že pomohli zatlačiť džihádistickú skupinu Islamský štát (IS) viac než 1600 leteckými útokmi v Iraku a Sýrii.

Mayová vojakom povedala, že základňa RAF Akrotiri na Cypre je epicentrom boja proti IS a že ich práca na výcviku jednotiek v uvedených susedných krajinách je podstatná pre udržanie stability v nepokojnom regióne, informuje agentúra AP.

Premiérka dodala, že bezpečnosť Británie a iných krajín závisí aj od úsilia týchto vojakov zabrániť tomu, aby skupina IS našla nové neovládané oblasti, ktoré by využívala na podnikanie útokov.

Mayová sa počas predvianočnej návštevy britských základní na Cypre stretla s približne 200 tamojšími vojakmi a vojačkami.

Spojené kráľovstvo má na tomto stredomorskom ostrove vojenské základne na dvoch svojich územiach, ktoré si na Cypre ponechalo po tom, ako v roku 1960 získal nezávislosť od britskej koloniálnej nadvlády.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.